5 důvodů, proč je chůze v solišti prospěšná

5 důvodů, proč je chůze v solišti prospěšná

5 důvodů, proč je chůze v solišti prospěšná 1200 800 INHALEUM

Věděli jste, že chůze po jemných solných krystalech v solné jeskyni či v solné kabině se dá přirovnat k procházce po rozmanitém terénu v přírodě? Představte si bosou chůzi po trávě, v hlíně, po kamíncích nebo v písku. Právě tato nerovnoměrná podloží aktivují nervová zakončení v ploskách nohou.

Proto pokud mate problémy s plochými nohami, zkuste se v průběhu solné terapie “procházet” v našem solišti. Tato zdánlivě jednoduchá aktivita totiž skrývá celou řadu benefitů pro vaše chodidla a pohybový aparát.

1

Reflexní stimulace chodidel

V porovnání s chůzi v botách po asfaltu, betonu či po podlaze doma, stimuluje chůze po krystalech soli v průběhu solné terapie nervová zakončení v ploskách nohou, čímž vysílá intenzivnější podněty do mozku. Ten díky tomu může lépe korigovat naše pohybové stereotypy.

2

Posilení klenby a kloubů dolních končetin

Pohyb po nerovném terénu soliště posiluje svaly podélné i příčné klenby nohy, čímž zlepšuje nejen zdraví chodidel, ale i kotníků, kolen, kyčlí a v konečném důsledku i zad. Je proto výbornou prevencí proti vzniku plochých nohou.

3

Zapojení hlubokého stabilizačního systému

Vrstva soli vytváří nestabilní povrch, který nutí k aktivnějšímu zapojení hlubokého stabilizačního systému a lýtkových a hýžďových svalů. Zároveň tlumí dopady chodidel, čímž minimalizuje zátěž pohybového aparátu.

4

Prevence vzniku křečových žil

Chůze v solišti posiluje rovněž svaly lýtek a celou žilně svalovou pumpu, která napomáhá návratu krve zpátky do srdce. Tím pomáhá předcházet vzniku křečových žil.

5

Zdravotní přínosy solné terapie

Benefity samotného soliště doplňuje svými blahodárnými účinky aktivní suchá solná terapie. Zmírňuje respirační a kožní problémy, potlačuje záněty, podporuje psychiku, zvyšuje kapacitu plic, urychluje regeneraci a chrání organismus před nemocemi.

INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

    DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál