Dodržuje váš poskytovatel solné terapie standardy odvětví?

Dodržuje váš poskytovatel solné terapie standardy odvětví?

Dodržuje váš poskytovatel solné terapie standardy odvětví? 1200 800 INHALEUM

Popularita haloterapie, neboli suché solné terapie, v posledních letech pořád roste, protože pomáhá mnoha lidem lidem po celém světě zmírňovat příznaky různých respiračních a kožních problémů. Nicméně, ne všechna zařízení nabízí skutečně efektivní a bezpečnou haloterapii. Proto americká nezisková organizace Salt Therapy Association (STA) stanovila pro poskytovatelé haloterapie standardy tohoto odvětví. Dodržuje je vaše solná jeskyně či wellness centrum?

Klíčové body standardů solné terapie

Aby se jednalo o skutečnou haloterapii, je nezbytné používat pouze čistý farmaceutický chlorid sodný, který je certifikován z hlediska čistoty a kvality. Tím se zajišťuje, že použitá sůl je bezpečná a účinná pro zmírnění příznaků respiračních a kožních problémů.

Podívejte se, jak suchá sůl pomáhá zmírnit symptomy různých onemocnění, posílit imunitní systém a přispět k vašemu celkovému duševnímu blahu. Účinky solné terapie na zdraví >>

Chlorid sodný, neboli suchá sůl, se vkládá do speciálního zařízení, tzv. halogenerátoru, který ho rozemele na mikroskopické částice o velikosti menší než 5 mikronů. Čím menší je totiž velikost těchto solných částic, tím hlouběji do dýchacího systému a pokožky mohou proniknout.

Tyto miniaturní částice jsou poté rovnoměrně rozptýleny do uzavřeného prostoru, jako je specializovaná místnost, kabina, nebo jiný typ komory, který musí být pravidelně odvětráván. Tím se zajistí optimální koncentrace soli pro dosažení požadované účinnosti haloterapie. Minimální délka terapie se zpravidla pohybuje od 10 do 45 minut a stanovuje se na základě krychlového objemu tohoto prostoru.

Zákazníci u solné terapie často vyhledávají zejména na první pohled hezké prostředí dokreslené solí na stěnách a podlaze či pomocí různých solných architektonických či dekoračních prvků. Tyto estetické doplňky však pouze vytváří příjemné a relaxační prostředí. Na rozdíl od halogenerátoru však neposkytují přímé zdravotní přínosy a také nevyzařují negativní ionty, a to ani když jsou zahřívany.

V neposlední řadě je podle standardů STA zakázáno tvrdit, že je haloterapie lékem na jakýkoliv zdravotní stav, deklarovat léčebné účinky nebo poskytovat zákazníkům klamlivá prohlášení, která by je omylem motivovala k účasti na solné terapii. I když solná terapie může výrazně pomoct zmírnit projevy různých zdravotních potíží, nenahrazuje lékařem doporučenou léčbu a předepsané léky.

INHALEUM: Jistota kvality a bezpečnosti

Jsme hrdí, že v našem studiu pečlivě dodržujeme všechny standardy odvětví solné terapie, abychom našim zákazníkům poskytovali bezpečnou a účinnou haloterapii. Používáme profesionální halogenerátor a farmaceutický chlorid sodný a solná terapie probíhá ve větraném, uzavřeném prostoru, který splňuje veškeré bezpečnostní normy. Navíc našim zákazníkům poskytujeme pouze pravdivé a srozumitelné informace o haloterapii.

Neváhejte a přijďte si vyzkoušet solnou terapii v našem studiu. Rezervujte si termín >>

Doporučení závěrem

Haloterapie může být účinnou metodou pro zmírnění příznaků dýchacích a kožních potíží. Proto si pro solnou terapii vždy vybírejte spolehlivá zařízení, která používají profesionální halogenerátory. Jen tak si můžete být jisti, že absolvujete skutečnou haloterapii s benefity pro vaše zdraví.

INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

    DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál