Haloterapie: Když obyčejná suchá sůl pomáhá

Haloterapie: Když obyčejná suchá sůl pomáhá

Haloterapie: Když obyčejná suchá sůl pomáhá 1200 800 INHALEUM

V dnešní době se v naší společnosti setkáváme s vysokým výskytem respiračních problémů a alergií, které negativně ovlivňují kvalitu života nás všech. Tento trend je zvláště patrný zejména v průmyslových zemích a velkoměstech, kde jsou viry a bakterie běžné a ovzduší a životní prostředí silně znečištěné. Proto se haloterapie, známá také jako terapie suchou solí, stává nezbytnou součástí péče o zdraví.

Od solných dolů k solným jeskyním a místnostem

Historie solné terapie sahá až do 18. století, kdy bylo zjištěno, že dělníci pracující v hlubinných solných dolech netrpí sezónními onemocněními, dýchacími problémy nebo dermatitidou. Toto bylo později potvrzeno během 2. světové války, kdy byly solné doly využívány jako kryty pro obyvatelstvo. V té době mnoho lidí trpících astmatem a dýchacími problémy zaznamenalo po opakovaném pobytu v těchto dolech zlepšení svého zdravotního stavu.

Zajímá vás, jak to všechno začalo? Nahlédněte do minulosti haloterapie a zjistěte, jak se vyvinula do dnešní podoby. Přečtěte si článek o historii solné terapie >>

Tato terapeutická metoda napodobuje mikroklima solné jeskyně a spočívá v inhalaci vzduchu obohaceného malými částicemi farmaceutické soli. Nejčastěji se provádí v relaxačním prostředí solných jeskyní nebo solných místností a je vhodná pro lidi všech věkových kategorií.

Haloterapie je celostní, přírodní a neinvazivní přístup ke zlepšení zdraví a celkové pohody. Představuje skvělý doplněk konvenční medicíny v boji proti mnohým zdravotním problémům a zároveň slouží jako účinná forma prevence i pro zdravé osoby.

Účinný holistický přístup s přírodní silou soli

Suchá solná terapie dokáže efektivně očistit celý systém dýchacích cest od patogenních organismů, alergenů, smogu a jemného prachu, který je charakteristický pro silně průmyslové země. Pomáhá snížit záněty v dýchacím ústrojí, uvolnit průdušky a odstranit hlen z dýchacích cest. Díky tomu zmírňuje příznaky respiračních onemocnění, jako je astma, alergie, rýma, sinusitida, bronchitida, záněty krku a nosohltanu, CHOPN, cystická fibróza a další.

Také účinně stimuluje regeneraci a očistu pokožky, čímž napomáhá při kožních problémech, jako je ekzém, lupénka či akné a urychluje zotavení po kosmetických procedurách. Rovněž posiluje imunitu, snižuje stres a úzkost a má pozitivní vliv na spánek, koncentraci a fyzickou kondici.

Tuto terapii mohou využít i lidé s vysokým krevním tlakem, poruchami krevního oběhu nebo depresemi, a také sportovci pro regeneraci po sportovním výkonu. Nicméně se nedoporučuje pro osoby s hyperfunkcí štítné žlázy, nádorovými onemocněními, klaustrofobií nebo tuberkulózou.

Podívejte se, jaké výzkumy a studie stojí za našimi tvrzeními o účinnosti haloterapie. Přehled výzkumu a klinických studií >>

Stojí za to solnou terapii vyzkoušet?

Haloterapie může být prospěšná jak pro jednotlivce trpící různými zdravotními obtížemi, tak i pro ty, kteří hledají relaxaci, regeneraci a zlepšení celkové pohody. Obecně se tvrdí, že jedna solná terapie odpovídá třem dnem u moře. Rovněž některé zdravotní pojišťovny dokonce finančně přispívají na návštěvu solné terapie, což svědčí o jejím uznání a rostoucí popularitě. A zda to skutečně stojí za to? Podle nás ano. Ale přesvědčte se raději na vlastním zdraví.

INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

    DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál