Když negativní je pozitivní: Vliv negativních iontů soli na zdraví a pohodu

Když negativní je pozitivní: Vliv negativních iontů soli na zdraví a pohodu

Když negativní je pozitivní: Vliv negativních iontů soli na zdraví a pohodu 1200 800 INHALEUM

Moderní doba nás obklopuje ionty, a to jak pozitivními, tak i negativními. Všudypřítomné elektromagnetické záření z obrazovek počítačů, telefonů a dalších zařízení, znečištěné ovzduší a chemikálie – to vše přispívá k nadbytku kladných iontů, které negativně ovlivňují naše zdraví. Zároveň se potýkáme s nedostatkem záporných iontů, které jsou pro naše zdraví prospěšné.

Jak vznikají negativní ionty

Negativní ionty vznikají, když se z atomů uvolní elektrony a spojí se s molekulami kyslíku a dusíku ve vzduchu. Elektron nese záporný náboj a jeho spojením s molekulou vzduchu vzniká negativní iont. Tyto blahodárné ionty se přirozeně vyskytují v blízkosti hor, pláží, vodopádů, během bouřky a dokonce i ve vaší sprše.

Kromě přirozených zdrojů je však možné negativní ionty vytvářet i uměle, např. pomocí halogenerátorů. Tato speciální zařízení používáná během haloterapie rozmělní sůl na mikroskopické částice, které následně rozptýlí do prostoru solné místnosti. Tyto částice soli uvolňují do vzduchu vysoké koncentrace negativních iontů, jejichž inhalací dochází k různým pozitivním účinkům na naše zdraví a celkovou pohodu.

Jaké jsou účinky negativních iontů soli na zdraví?

Prostředí bohaté na záporné ionty pomáhá zlepšit zdraví a celkovou pohodu hned několika způsoby:

  • Zmírňuje stres a úzkost: Inhalace vzduchu plného negativních iontů během solné terapie vede ke snížení hladiny stresu a zmírnění projevů deprese.
  • Zepšuje spánek: Máte problémy s usínáním? Negativní ionty mohou zlepšit kvalitu vašeho spánku a zmírnit chrápání.
  • Zvyšuje hladinu energie: Negativní ionty zvyšují průtok kyslíku do mozku, což je důvodem, proč se po návštěvě solné terapie cítíte plní energie.
  • Pozitivně ovlivňuje náladu: Když se negativní ionty dostanou do krevního oběhu, neutralizují volné radikály a spouštějí biochemické reakce, které zvyšují hladinu serotoninu – chemické látky ovlivňující náladu.
  • Podporuje zdraví dýchacích cest: Negativní ionty mohou usnadnit dýchání tím, že snižují zánět, rozšiřují dýchací cesty a napomáhají vylučování hlenu. To je obzvlášť prospěšné pro osoby trpící astmatem, alergiemi a dalšími respiračními problémy
  • Posiluje imunitní systém: Negativní ionty v solném prostředí posilují imunitní systém a pomáhají tělu bojovat proti bakteriím, virům a alergenům.
  • Regeneruje pokožku: Částice soli, které se nevdechnou a zůstanou na pokožce, pomáhají vyrovnávat její pH a podporují regenerační procesy. Pokožka získává na pevnosti a dochází k lepšímu růstu buněk a mikrocirkulaci. Solná terapie může díky tomu zmírnit příznaky kožních onemocnění, jako je akné, ekzém a lupénka.

Neignorujte své zdraví

Haloterapie je prospěšná pro naše zdraví i když s ničím nebojujeme. Vezměte proto své zdraví do vlastních rukou! Vyzkoušejte haloterapii a objevte cestu k prevenci a zdravějšímu životu.

INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

    DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál