Akné

Jak se zbavit akné je téma, které během života řeší téměř každý z nás. Bez ohledu na to, zda se pupínky objevují během puberty nebo až v pozdějším věku, jsou nepříjemné a mohou zanechat nevzhledné stopy v podobě jizev a skvrn. Akné navíc může vést i k psychickým problémům, jako je deprese, úzkost, izolace a dokonce sociální fobie.

Problematická pleť s akné

Akné, známé také jako acne vulgaris, je chronické neinfekční zánětlivé onemocnění mazových žláz. Ty produkují nadměrné množství kožního mazu, který je nezbytný pro udržení vlhkosti pokožky. Pokud je však mazu příliš mnoho, může dojít k ucpání vývodů mazových žláz, což vede k zanícení a ucpání pórů v pokožce.

Tento zánět je zpočátku mikroskopický, pod povrchem kůže, nakonec se však projeví jako pupínek. Ucpané mazové žlázy navíc vytvářejí ideální prostředí pro bakterie, které stav akné dále zhoršují. To vede k poškození kožní tkáně, které poté zanechává jizvy.

Toto onemocnění může být způsobeno genetickými faktory, hormonálními výkyvy, změnami v imunitním systému a vnějšími vlivy, jako jsou např. znečištěné ovzduší, špatná strava, nedostatečný příjem tekutin, konzumace alkoholu a kouření, stres, nedostatek spánku a nevhodná péče o pleť.

Příznaky akné

  • zvýšená tvorba kožního mazu
  • mastná, lesknoucí se pleť
  • nebolestivé, drobné, bílé nebo černé tečky (tzv. komedony)
  • červené pupínky naplněné hnisem
  • rozsáhlý výsev pupínků
  • hnisem naplněné vřídky pod kůží
  • jizvy na pokožce
  • změny v pigmentaci kůže

Haloterapie v boji proti akné

Existují různé typy akné a léčba každého z nich vyžaduje individuální přístup. Mnoho lidi má však pozitivní zkušenost s využitím solné terapie jako přírodního řešení pro čistější pleť.

Solná terapie má protizánětlivé účinky, které pomáhají zklidnit podráždění pokožky způsobené kožním onemocněním a snižují pocit svědění a pálení kůže.

Solné částice při terapii působí jako přírodní exfoliátor. Aktivně přispívají k odlupování odumřelých kožních buněk, čímž zmírňují tvorbu šupin a vyrážek.

Solná terapie účinně odvádí nahromaděné toxiny a hlen z plic, čímž zabraňuje vylučování těchto látek přes kůži. Tímto způsobem napomáhá detoxikaci těla a čistí pokožku od vyrážek, akné a pigmentových skvrn, přičemž zároveň předchází možnému zhoršení jejího stavu.

Pomocí solné terapie lze dosáhnout zlepšení celkového vzhledu a textury kůže. Pokožka se stává měkčí, hladší a získává zdravější vzhled.

Tyto benefity mohou pomoci zmírnit nepříjemné projevy akné a zlepšit celkovou kvalitu života postižených.

Doporučený postup při haloterapii

Pro dosažení dlouhodobých výsledků doporučujeme dodržovat následující frekvenci a četnost solné terapie.

4
5 – 8
20 – 32
při odeznění akutních příznaků

Úlevu může přinést i menší počet absolvovaných terapií, ale pro dosažení trvalých výsledků je klíčová konzistence a pravidelnost. To platí až do doby, než příznaky akné začnou ustupovat. Poté můžete postupně snižovat frekvenci návštěv našeho studia a využívat solnou terapii dle vašich osobních preferencí a časových možností jako preventivní opatření pro posílení imunitního systému a celkového zdraví, snížení stresu či jako formu relaxace.

Proč vyzkoušet solnou terapii

Pokud máte problematickou pleť se sklonem k tvorbě akné, je nejlepší konzultovat volbu pleťové kosmetiky s dermatologem. Ten může doporučit vhodnou léčbu nebo předepsat produkty přizpůsobené typu vaší pleti. Za zvážení rovněž stojí využití solné terapie, která vám může pomoct vyčistit pleť šetrně, účinně a přírodní cestou.

Nespoléhejte jen na naše slova!
INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

    DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál