Alergická rýma

Nekonečné kýchání, výtok z nosu a zarudlé a svědivé oči – jsou vám tyto příznaky povědomé? Zkuste se vyhnout záplavě kapesníků a zjistěte, jak vám přírodní solná terapie může pomoci v boji proti alergické rýmě.

Alergická rýma: Co to je a jak ji rozpoznat

Alergická rýma, také známá jako senná rýma, je jedním z nejběžnějších projevů alergických reakcí. Jedná se o chronické zánětlivé onemocnění nosní sliznice, jehož příznaky mohou být různorodé a individuálně specifické.

Hlavním spouštěčem jsou alergeny, jako např. pyly, plísně, části zvířecích těl, roztoči, alergeny z pracovního prostředí, potraviny a léky, které vyvolávají přehnanou imunitní reakci v nosní sliznici. To vede ke zvýšené produkci histaminu, který dráždí nosní sliznici.

Příznaky senné rýmy

  • snížená nosní průchodnost až obstrukce
  • výtok a svědění v nose
  • ucpaný nos
  • nadměrné kýchání
  • zarudnutí, svědění a slzení očí
  • zhoršené polykání a svědění v krku
  • bolesti hlavy

Solná terapie na zmírnění příznaků alergické rýmy

Solná terapie nabízí jedincům trpícím alergickou rýmou několik klíčových výhod.

Díky svým přirozeným protizánětlivým vlastnostem sůl redukuje zánětlivé procesy v dýchacích cestách. Tímto způsobem snižuje otok v respiračním traktu, zlepšuje průchodnost vzduchu a usnadňuje dýchání.

Inhalované solné mikročástice pomáhají rozpouštět hlen nahromaděný v dýchacích cestách. Ten je pak méně lepkavý a snadněji se uvolňuje z respiračního traktu, čímž zlepšuje jeho průchodnost.

Antibakteriální vlastnosti soli pomáhají zabíjet škodlivé bakterie, viry a alergeny v dýchacím systému, které způsobují záněty a vyšší produkci hlenu. Tím zabraňují dalšímu rozvoji infekce.

Solná terapie pomáhá snížit hladinu protilátek typu IgE, které se vytvářejí v organismu jako reakce na různé alergeny. Díky tomu imunitní systém reaguje mírněji na spouštěče alergických reakcí a buduje si svou přirozenou obranyschopnost proti dané nemoci.

Solná terapie nejenže likviduje viry, bakterie a alergeny, ale také posiluje obranyschopnost organismu, což dále zvyšuje její účinnost při zmírňování příznaků alergické rýmy.

Doporučený postup při haloterapii

Pro dosažení dlouhodobých výsledků doporučujeme dodržovat následující frekvenci a četnost solné terapie.

3 – 5
4
12 – 20
před začátkem alergické sezony

Úlevu může přinést i menší počet absolvovaných terapií, ale pro dosažení trvalých výsledků je klíčová konzistence a pravidelnost. To platí až do doby, než příznaky senné rýmy začnou ustupovat. Poté můžete postupně snižovat frekvenci návštěv našeho studia a využívat solnou terapii dle vašich osobních preferencí a časových možností jako preventivní opatření pro posílení imunitního systému a celkového zdraví, snížení stresu či jako formu relaxace.

Proč byste měli dát šanci solné terapii

Celkově lze říci, že solná terapie přirozeně pomáhá při alergické rýmě tím, že zřeďuje hlen, snižuje zánět a četnost alergických reakcí a zlepšuje celkové zdraví dýchacích cest.

Nespoléhejte jen na naše slova!
INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

    DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál