Astma bronchiale

Pokud vy nebo někdo z vašich blízkých trpíte astmatem, určitě víte, jak náročné mohou být příznaky a jak těžké je udržet si kvalitu života. I když astma nelze zatím úplně vyléčit, symptomy lze zvládat pomocí inhalátorů a léků. Někteří lidé proto hledají úlevu v přírodních metodách, jako je solná terapie.

Jak poznat astma

Astma bronchiale je chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest, jež postihuje především průdušky. Dýchací cesty astmatiků jsou mimořádně citlivé na různé spouštěče, jako je kouř, alergeny, viry, bakterie, námaha, chlad atd. Když tyto faktory přijdou do kontaktu s dýchacími cestami, jejich stěny se zanítí a zduří, což vede k omezení průtoku vzduchu průduškami, což je zvláště patrné při výdechu.

Při astmatu může v plicích zůstávat nadměrné množství vzduchu, což omezuje přívod čerstvého vzduchu při následném nádechu. Nedostatečný výdech a nadměrný nádech mohou způsobit akumulaci vzduchu v hrudním koši. Tyto komplikace se často projevují epizodami dušnosti a kašle, které jsou známé jako astmatické záchvaty. Ty bývají nejvýraznější v noci a brzkých ranních hodinách.

Astma bronchiale postihuje různé věkové skupiny, a v posledních letech dochází k výraznému nárůstu případů, zejména u dětí. Moderní lékařská věda zatím nedokáže astma zcela vyléčit. Nicméně díky lékům se většině astmatiků daří udržovat projevy této nemoci na minimu.

Příznaky astma

  • ztížené dýchání
  • pískoty a sípání při dýchání
  • dráždivý suchý kašel
  • svíravý pocit na hrudi
  • výdechová dušnost
  • tvorba hlenu, který lze těžko vykašlat
  • pocit nedostatku vzduchu

Jak solná terapie pomáhá při astmatu

Pokud trpíte astmatem, měli byste i nadále dodržovat rady svého lékaře a používat předepsané léky a inhalátory podle pokynů. Kromě léků na astma však existují i další účinné metody, které mohou astmatikům významně pomoci zlepšit kvalitu jejich života. Patří sem pobyty u moře či na horách, návštěvy sauny, polária, a zejména solná terapie.

Solná terapie spočívá v inhalaci jemných solných mikročástic, které procházejí dýchacím systémem a nabízí astmatikům řadu pozitivních účinků.

Antibakteriální vlastnosti soli pomáhají zabíjet škodlivé bakterie, viry a alergeny v dýchacím systému, které způsobují záněty a vyšší produkci hlenu. Tím zabraňují dalšímu rozvoji infekce.

Díky svým přirozeným protizánětlivým vlastnostem sůl redukuje zánětlivé procesy v dýchacích cestách. Tímto způsobem snižuje otok v respiračním traktu, zlepšuje průchodnost vzduchu a usnadňuje dýchání.

Inhalované solné mikročástice pomáhají rozpouštět hlen nahromaděný v dýchacích cestách. Ten je pak méně lepkavý a snadněji se uvolňuje z respiračního traktu, čímž zlepšuje jeho průchodnost.

Solná terapie pomáhá snížit hladinu protilátek typu IgE, které se vytvářejí v organismu jako reakce na různé alergeny. Díky tomu imunitní systém reaguje mírněji na spouštěče alergických reakcí a buduje si svou přirozenou obranyschopnost proti dané nemoci.

Tento komplexní účinek solných částic na dýchací cesty vede k výraznému zlepšení dýchání a snížení celkových příznaků astmatu.

Doporučený postup při haloterapii

Pro dosažení dlouhodobých výsledků doporučujeme dodržovat následující frekvenci a četnost solné terapie.

4
5
20
1 – 2

Úlevu může přinést i menší počet absolvovaných terapií, ale pro dosažení trvalých výsledků je klíčová konzistence a pravidelnost. To platí až do doby, než příznaky astmatu začnou ustupovat. Poté můžete postupně snižovat frekvenci návštěv našeho studia a využívat solnou terapii dle vašich osobních preferencí a časových možností jako preventivní opatření pro posílení imunitního systému a celkového zdraví, snížení stresu či jako formu relaxace.

Proč zvážit solnou terapii pro své zdraví

Ačkoliv solná terapie není náhradou léků na astma, pravidelné absolvování této procedury může být bezpečným a účinným způsobem, jak zmírnit příznaky tohoto onemocnění. Haloterapie podporuje celkové zdraví dýchacích cest a snižuje frekvenci a závažnost astmatických záchvatů. Díky kombinaci léků a solné terapie tak můžete dosáhnout lepší kontroly nad svým astmatem a vést kvalitnější život.

Nespoléhejte jen na naše slova!
INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

    DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál