Ekzém

Ekzém je běžné onemocnění kůže, které může způsobit nepohodlí, ostych a dokonce ovlivnit i kvalitu života člověka. Zatímco není známa žádná definitivní léčba tohoto onemocnění, existuje řada dostupných léčebných metod, jako jsou lokální krémy a léky, které mohou zmírnit nepříjemné příznaky a zlepšit celkové zdraví kůže. Jedním z účinných postupů je i solná terapie, která přináší hned několik výhod, pokud jde o kožní onemocnění jako je ekzém.

Co je ekzém

Atopický ekzém, známý také jako atopická dermatitida, je chronické zánětlivé onemocnění kůže. Narušuje vnější ochrannou vrstvu pokožky, zvanou epidermální bariéra, která reguluje udržování vlhkosti a brání pronikání bakterií. Atopie vytváří mezery v této vrstvě, což vede k vysychání kůže a její zvýšené náchylnosti k zánětu a infekci.

Ekzém může být vyvolán faktory jako je prostředí, stres a alergie. U jedinců s atopickým ekzémem se ložiska mohou objevit na konkrétních místech, například kolem kotníků nebo v záhybech loktů a kolen, zatímco u jiných se může projevovat rozsáhlým zánětem na celém těle.

Příznaky ekzému

  • suchá kůže
  • svědění a otok
  • červené až hnědošedé skvrny
  • zánětlivé pupínky a puchýřky
  • mokvání
  • zhrubnutá, popraskaná a šupinatá kůže
  • odlupující se plochy a následně strupy

Jak solná terapie pomáhá při ekzému

Solná terapie přináší několik výhod jedincům trpícím ekzémem.

Solná terapie má protizánětlivé účinky, které pomáhají zklidnit podráždění pokožky způsobené kožním onemocněním a snižují pocit svědění a pálení kůže.

Solná terapie obnovuje funkce kožní bariéry, která má za úkol udržovat vlhkost v pokožce a chránit ji před dráždivými látkami. Tím snižuje nepříjemnou suchost, a zanechává pokožku příjemně hydratovanou.

Solné částice působí jako jemný přírodní exfoliátor. Aktivně přispívají k odlupování odumřelých kožních buněk, čímž zmírňují tvorbu šupin a vyrážek.

Solná terapie účinně odvádí nahromaděné toxiny a hlen z plic, čímž zabraňuje vylučování těchto látek přes kůži. Tímto způsobem napomáhá detoxikaci těla a čistí pokožku od vyrážek, akné a pigmentových skvrn, přičemž zároveň předchází možnému zhoršení jejího stavu.

Zapracování solné terapie do léčebného režimu pro ekzém může přinést výraznou úlevu a posílit celkové zdraví pokožky.

Doporučený postup při haloterapii

Pro dosažení dlouhodobých výsledků doporučujeme dodržovat následující frekvenci a četnost solné terapie.

4
5 – 8
20 – 32
při odeznění akutních příznaků

Úlevu může přinést i menší počet absolvovaných terapií, ale pro dosažení trvalých výsledků je klíčová konzistence a pravidelnost. To platí až do doby, než příznaky ekzému začnou ustupovat. Poté můžete postupně snižovat frekvenci návštěv našeho studia a využívat solnou terapii dle vašich osobních preferencí a časových možností jako preventivní opatření pro posílení imunitního systému a celkového zdraví, snížení stresu či jako formu relaxace.

Proč stojí za to solnou terapii vyzkoušet

I když solná terapie není lékem na ekzém, může být užitečnou doplňkovou terapií, která zlepší zdraví kůže a kvalitu života postiženého. Je důležité si uvědomit, že solná terapie nemá být používána jako náhrada za lékařskou léčbu tohoto onemocnění kůže. Pokud trpíte ekzémem, měli byste nadále dodržovat rady svého lékaře a používat své předepsané léky a produkty na péči o pokožku podle pokynů.

Nespoléhejte jen na naše slova!
INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

    DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál