Postcovidový syndrom

Po prodělání nákazy koronavirem (COVID-19) se mnoho lidí za několik týdnů začne cítit lépe. Bohužel to však neplatí pro všechny. Někteří trpí déletrvajícími zdravotními problémy a potřebují více času na zotavení. Tato situace vedla k vývoji alternativních terapeutických metod zaměřených na zlepšení dýchací kapacity a zmírnění příznaků spojených s touto nemocí.

Postcovidový syndrom: Co byste měli vědět

COVID-19 je vysoce infekční onemocnění způsobené novým typem koronaviru s odborným označením SARS-CoV-2. Poprvé se objevil koncem roku 2019 v čínském Wu-chanu a rychle se rozšířil po celém světě, způsobujíc pandemii.

Koronavirus může způsobit běžné potíže, jako jsou nachlazení, kašel, dýchací potíže a horečky, ale také závažné onemocnění dýchacích cest, jako je těžký akutní respirační syndrom (SARS) a MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Doba zotavení z nemoci COVID-19 se liší od jednotlivce k jednotlivci a může trvat několik týdnů až měsíců. Pokud však různé zdravotní obtíže přetrvávají déle než 12 týdnů po infekci SARS-CoV-2, jedná se již o postcovidový syndrom, také označovaný jako „chronický covid“ nebo „long covid“.

Příznaky postcovidového syndromu

 • extrémní vyčerpání nebo únava
 • problémy s pamětí nebo koncentrací
 • dušnost
 • bolest svalů, kloubů nebo hrudníku
 • změny vůně a chuti
 • opožděné zhoršení příznaků po námaze nebo cvičení
 • poruchy spánku
 • bolesti hlavy
 • závratě po usednutí nebo postavení se
 • kožní vyrážky

Jak solná terapie pomáhá v boji proti nachlazení a chřipce

Solná terapie se již po staletí používá k léčbě respiračních a kožních onemocnění a v posledních letech se ukázala jako zvláště účinná v boji proti různým příznakům postcovidového syndromu.

Inhalované solné mikročástice pomáhají rozpouštět hlen nahromaděný v dýchacích cestách. Ten je pak méně lepkavý a snadněji se uvolňuje z respiračního traktu, čímž zlepšuje jeho průchodnost.

Díky svým přirozeným protizánětlivým vlastnostem sůl redukuje zánětlivé procesy v dýchacích cestách. Tímto způsobem snižuje otok v respiračním traktu, zlepšuje průchodnost vzduchu a usnadňuje dýchání.

Antibakteriální vlastnosti soli pomáhají zabíjet škodlivé bakterie, viry a alergeny v dýchacím systému, které způsobují záněty a vyšší produkci hlenu. Tím zabraňují dalšímu rozvoji infekce.

Haloterapie zvyšuje hladinu kyslíku v krvi a usnadňuje jeho efektivnější využití. Zároveň podporuje relaxaci a snižuje stres, čímž zvyšuje celkovou hladinu energie a podporuje rychlejší zotavení z fyzického vyčerpání.

Kromě těchto specifických výhod může solná terapie také pomoci posílit imunitní systém a usnadnit tělu boj proti bakteriálním a virovým infekcím a onemocněním dýchacího systému. Tím pomáhá snížit závažnost a trvání příznaků postcovidového syndromu.

Doporučený postup při haloterapii

Pro dosažení dlouhodobých výsledků doporučujeme dodržovat následující frekvenci a četnost solné terapie.

2
3
6
při odeznění akutních příznaků

Úlevu může přinést i menší počet absolvovaných terapií, ale pro dosažení trvalých výsledků je klíčová konzistence a pravidelnost. To platí až do doby, než příznaky postcovidového syndromu začnou ustupovat. Poté můžete postupně snižovat frekvenci návštěv našeho studia a využívat solnou terapii dle vašich osobních preferencí a časových možností jako preventivní opatření pro posílení imunitního systému a celkového zdraví, snížení stresu či jako formu relaxace.

Proč stojí za to solnou terapii vyzkoušet

Solná terapie je účinným nástrojem v boji proti postcovidovému syndromu. Její schopnost podpořit zdraví dýchacího systému, snižovat únavu a posilovat imunitu může být pro lidi trpícími tímto stavem mimořádně užitečná. Vyzkoušejte i vy tuto přírodní metodu a podpořte své zotavení po nákaze COVID-19.

Nespoléhejte jen na naše slova!
INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

  DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál