Stárnutí kůže

S postupujícím věkem se naše kůže stává prvním orgánem, který neúprosně reflektuje vliv času a životních nároků. Když zvážíme, že kůže je nejvíce exponovanou částí našeho těla, stává se zřejmým, že její stav má významný dopad nejen na naši fyzickou, ale i duševní pohodu.

Co způsobuje stárnutí pleti a jak proti němu bojovat

Stárnutí kůže je komplexní proces ovlivňovaný genetikou, životním stylem, výživou stresem a dalšími faktory. Projevuje se změnou textury a barvy pokožky a prohlubováním vrásek. Kůže se stává tenčí a suchší, ztrácí odolnost vůči poškození. K tomu přispívá i ztenčení hydrolipidové vrstvy kvůli sníženému vylučování kožního mazu, čímž ztrácí i svou flexibilitu.

Celkově lze stárnutí pleti rozdělit do dvou kategorií. První je vnitřní stárnutí, což je biologický proces, který ovlivňuje celé tělo a závisí na genetice a fyziologii. Druhou kategorií je vnější stárnutí, které je spojeno s naším životním stylem a expozicí různým vnějším faktorům, jako je slunce, kouření a stres.

Naštěstí můžeme proces stárnutí pokožky zpomalit pomocí kvalitní kosmetiky, potravinových doplňků nebo plastické chirurgie. Méně známým, za to nesmírně účinným, prostředkem pro redukci známek stárnutí je solná terapie.

Příznaky stárnutí kůže

  • ztenčení (atrofie) kůže s prosvítající cévní kresbou
  • hrubší a sušší povrch pleti
  • tvorba jemných linek, vrásek a povislost kůže
  • větší citlivost na UV záření
  • náchylnost vůči infekci
  • pomalejší obnova kožních buněk spojená s méně efektivním procesem hojení
  • mizející podkožní tuk

Solná terapie na zpomalení stárnutí kůže

Suchá solná terapie je výborným řešením pro zlepšení celkové kvality a vzhledu pokožky.

Solná terapie obnovuje funkce kožní bariéry, která má za úkol udržovat vlhkost v pokožce a chránit ji před dráždivými látkami. Tím snižuje nepříjemnou suchost, a zanechává pokožku příjemně hydratovanou.

Solná terapie účinně odvádí nahromaděné toxiny a hlen z plic, čímž zabraňuje vylučování těchto látek přes kůži. Tímto způsobem napomáhá detoxikaci těla a čistí pokožku od vyrážek, akné a pigmentových skvrn, přičemž zároveň předchází možnému zhoršení jejího stavu.

Pomocí solné terapie lze dosáhnout zlepšení celkového vzhledu a textury kůže. Pokožka se stává měkčí, hladší a získává zdravější vzhled.

Mikročástice soli působí jako přírodní antioxidanty, které bojují proti volným radikálům a procesu stárnutí pleti. Po kontaktu s pokožkou vyrovnávají její pH a aktivují mikrocirkulaci, což podporuje regeneraci pokožky a zvyšuje její pevnost a pružnost. Tím chrání pokožku před předčasným stárnutím, zmenšují vrásky a otoky a umožňují efektivnější vstřebávání přípravků pro péči o pleť.

Pravidelná solná terapie může být užitečnou součástí péče o pleť, a to bez ohledu na věk. Podporuje zdravý proces stárnutí pokožky, redukuje výskyt jemných linek, vrásek a dalších známek stárnutí.

Doporučený postup při haloterapii

Pro dosažení dlouhodobých výsledků doporučujeme dodržovat následující frekvenci a četnost solné terapie.

4
5 – 8
20 – 32
podle potřeby

Pomoc může přinést i menší počet absolvovaných terapií, ale pro dosažení trvalých výsledků je klíčová konzistence a pravidelnost. To platí až do doby, než pocítíte zlepšení. Poté můžete postupně snižovat frekvenci návštěv našeho studia a využívat solnou terapii dle vašich osobních preferencí a časových možností jako preventivní opatření pro posílení imunitního systému a celkového zdraví, snížení stresu či jako formu relaxace.

Haloterapie: Proč ji dát šanci

I když nemůžeme vrátit čas, můžeme vypadat a cítit se krásně v každém věku. Solná terapie je přirozeným způsobem, jak podpořit nejen zdravý proces stárnutí pokožky, ale také celkové zdraví. Dejte své pokožce šanci na regeneraci. Je to investice, která se v dlouhodobém horizontu rozhodně vyplatí.

Nespoléhejte jen na naše slova!
INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

    DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál