Informace k návštěvě

Pro využití našeho studia na maximum jsme pro vás připravili praktického průvodce návštěvou s užitečnými informacemi a pokyny. Naleznete zde vše, co potřebujete vědět – od praktických tipů při příchodu až po podrobnosti o průběhu solné terapie.

 • Kapacita studia
  Jeden vstup do studia lze využít pro 4 osoby, ideálně ve složení 2 dospělé osoby (včetně dětí od 7 let věku) a 2 děti do 6 let věku. Jiné věkové složení účastníků není vysloveně zakázáno, nicméně v zájmu zachování pohodlí jej doporučujeme ještě před rezervací individuálně konzultovat s provozovatelem studia.

  Typy vstupů a délka rezervace
  Rezervace trvá 30, 45, 60 nebo 90 minut dle typu zvoleného vstupu a zahrnuje nejen samotnou solnou terapii, ale také nezbytné úkony před a po terapii.

  Typ vstupu
  Délka návštěvy
  Délka terapie
  Příprava/odchod

  Express

   30 min.

  20 min.

  10 min.

  Standard

   45 min.

  20 min.

  25 min.

  Comfort

   60 min.

  40-50 min.

  min. 10 min.

  Relax

   90 min.

  60-80 min.

  min. 10 min.

  Povinná rezervace
  Vstup je povolen pouze na základě předchozí rezervace provedené prostřednictvím rezervačního systému.
  Návod, jak si rezervovat solnou terapii >>

  Zákaznický účet
  Pokud plánujete navštěvovat naše studio opakovaně, doporučujeme vám vytvořit si při rezervaci první solné terapie zákaznický účet.

  Platba předem
  Rezervaci můžete uhradit platební kartou, voucherem, náhradami nebo kreditem. Není-li platba provedena do 30 minut, bude rezervace automaticky stornována a termín uvolněn pro další zákazníky. Máte-li obavy z platby kartou na internetu či z bezobslužné technologie, neváhejte se nám ozvat. Společně najdeme řešení, které vám bude vyhovovat.

  Storno rezervace
  Zaplacenou rezervaci lze zrušit nejpozději 24 hodin před jejím počátkem. V takovém případě obdržíte kredit do náhrad v zákaznickém účtu, který můžete využít k úhradě budoucí rezervace. Pokud nemáte vytvořený zákaznický účet, budeme vás kontaktovat ohledně možných způsobů využití této náhrady.

 • Instrukce
  Po úspěšném uhrazení rezervace obdržíte e-mailem instrukce pro vaši návštěvu a přístupový kód ke vstupním dveřím studia. Těsně před plánovanou návštěvou obdržíte přístupový kód i prostřednictvím SMS, ať ho na místě nemusíte zdlouhavě dohledávat.

  Vstupní kód
  Vstup do studia je umožněn po zadání přístupového kódu, který obdržíte prostřednictvím e-mailu i SMS, na číselný terminál u vstupních dveří.

  Platnost kódu
  Vstupní kód pro otevření dveří platí neomezeně po celou dobu zaplacené rezervace a také dalších 15 minut po jejím skončení pro případ, že byste něco ve studiu zapomněli.

  Pozdní příchod
  I při pozdním příchodu vám bude vstup umožněn vstup, avšak povinnost opustit studio nejpozději v poslední minutě zaplacené rezervace zůstává se nemění. Délku rezervace nelze dodatečně prodlužovat.

 • Kočárek/Kolo
  Máte-li s sebou kočárek nebo kolo, odstavte ho, prosím, buď na podestě před vstupními dveřmi nebo uvnitř napravo od vstupních dveří. Pokud se rozhodnete ponechat kočárek nebo kolo venku, bude v případě nepříznivého počasí chráněno stříškou. V tomto případě vám však doporučujeme připoutat ho k zábradlí.

  Zavření vstupních dveří
  Po vstupu do studia se ujistěte, že jsou vstupní dveře řádně zavřené. Předcházíte tak riziku krádeže vašich i našich věcí.

  Šatní prostor
  Vpravo od vstupních dveří naleznete šatní prostor, kde můžete na věšáku ponechat bundy, kabáty, šály a čepice. Rovněž se zde prosím zujte a obuv umístěte do botníku, aby se zabránilo roznesení nečistot. Pro větší pohodlí můžete jako pantofle využít připravené gumové nazouváky.

  Dezinfekce rukou
  Dezinfekční přípravek naneste na dlaně a rovnoměrně jej rozetřete po celém povrchu rukou, zápěstí a kolem nehtů, dokud úplně nenaschne.

  Posezení
  V zadní části místnosti je připraveno posezení s nabíjecím koutkem, kde si můžete odložit své osobní věci a elektronická zařízení a připravit se na solnou terapii.

  Wi-Fi připojení
  Pro všechny návštěvníky studia je k dispozici bezdrátové Wi-Fi připojení. K přihlášení použijte název sítě a přístupové heslo, které najdete ve studiu.

 • Nabíjecí koutek
  Do prostor solné kabiny je přísně zakázáno vnášet elektronická zařízení (např. telefony, tablety, laptopy apod.), protože by mohlo dojít k jejich poškození z důvodu korozivních vlastností soli. Ponechte je proto v nabíjecím koutku, kde si vaše elektronické zařízení může v průběhu vaší solné terapie dobít baterky.

  Oblečení
  Pro solnou terapii se není nutné svlékat ani převlékat. Teplota ve studiu i v solné kabině je kolem 20 – 23°C, proto doporučujeme pohodlný oděv s dlouhým rukávem a nohavicemi.

  Bílé ponožky/Návleky
  Před vstupem do solné kabiny si prosím navlečte čisté, bílé ponožky, které jste si přinesli s sebou, nebo použijte připravené jednorázové návleky, které si nasadíte přímo na stávající ponožky. Z hygienických důvodů je zakázáno vstupovat do kabiny v obuvi nebo v ponožkách, v kterých jste do studia přišli.

  Čepice
  Pokud máte dlouhé vlasy, stáhněte si je před vstupem do kabiny do culíku, nebo použijte jednorázovou čepici.

  Knížky, časopisy a hry
  V poličkách před kabinou naleznete nejen zajímavé knížky a časopisy, ale i různé hry pro děti, které si můžete vzít do kabiny a zpříjemnit si tak terapii.

  Podkresová hudba
  Před vstupem do kabiny si na tabletu u vstupních dveří vyberte typ hudby k přehrávání.

  Komunikace s personálem
  V případě potřeby nám můžete „zavolat“ pomocí nouzového tlačítka pro komunikaci s personálem, které je umístěné naproti vstupu do solné kabiny. Ozvěme se Vám zpět pomocí mikrofonu umístěného v kameře snímající prostor studia.

 • Vybavení kabiny
  V kabině jsou pro dospělé připravené dvě relaxační lehátka pro pohodlný odpočinek během terapie a pro děti soliště s hračkami, kde se mohou vyřádit a užít si zábavu v soli. ro maximální pohodlí a relaxaci si lehátko rozložte do tzv. stavu beztíže. Pokud se terapie účastníte s dětmi a potřebujete více prostoru pro hru v solišti, lehátka se dají snadno složit a opřít o stěnu. Podrobné instrukce, jak lehátko rozložit a složit >>

  Rozsvícení světel
  Pokud si během solné terapie přejete číst nebo potřebujete více světla, můžete si rozsvítit osvětlení pomocí šňůrky, která visí ze stropu u vstupních dveří.

  Spuštění terapie a barevná signalizace tlačítek
  Samotná solná terapie probíhá u všech vstupů v cyklech, které si sami spustíte tlačítkem „Start“ (u vstupů „Comfort“ a „Relax“ si terapii spouštíte opakovaně). Až budete připraveni na solnou terapii, stiskněte červeně podsvícené tlačítko „Start“ umístěné v kabině vedle dveří. Spuštění terapie signalizuje změna podsvícení tlačítka z červené na modrou barvu. Terapie se automaticky ukončí po 20 minutách, kdy se tlačítko „Start“ opět rozsvítí červeně. V tomto okamžiku můžete solnou kabinu bez obav opustit.

  Ventilační cyklus
  Chvíli po skončení terapie se automaticky spustí 5minutový ventilační cyklus za účelem odvětrání kabiny. Během této doby bude tlačítko „Start“ svítit žlutě.

  Délka terapie dle typu vstupu
  Pro vstupy „Express“ a „Standard“ doporučujeme jeden 20minutový cyklus terapie. U vstupů „Comfort“ a „Relax“ si délku terapie můžete přizpůsobit. Po skončení prvního cyklu (20 minut) nečekejte na ventilační cyklus a při změně barvy tlačítka „Start“ z modré na červenou si obratem spusťte další cyklus terapie. Stačí pouze stisknout tlačítko „Stop“ a poté hned tlačítko „Start“. Tímto způsobem si prodloužíte aktivní solnou inhalaci a využijete čas ve studiu naplno.

  Zastavení terapie
  Pokud byste terapii potřebovali předčasně zastavit, použijte tlačítko „Stop“ (pozor nejedná se o pauzu v terapii, ale o její ukončení). Po opakovaném spuštění začíná 20minutová terapie běžet od začátku. V opačném případě se po skončení cyklu terapie vypíná automaticky.

  Zhluboka dýchejte
  Usaďte se do polohovacího křesla a nechte působit solný aerosol v kabině. V průběhu terapie doporučujeme dýchat zhluboka střídavě nosem i ústy.

  Nevolnost
  V případě náhlé nevolnosti opusťte solnou kabinu a vyhledejte lékárničku první pomoci umístěnou vedle vstupu do sociálního zázemí.

 • Dveře kabiny nechte zavřené
  Po skončení solné terapie opusťte solnou kabinu a zavřete za sebou její dveře. Po skončení terapie probíhá ventilační cyklus na výměnu vzduchu v kabině, který je signalizován změnou podsvícení tlačítka „Start“ z červené barvy na žlutou.

  Úklid před odchodem
  Před odchodem vraťte vše na původní místo a řádně po sobě ukliďte.

  Včasný odchod
  Dodržujte čas a opusťte studio nejpozději v poslední minutě vaší rezervace.

  Zavření vstupních dveří
  Prosím, ujistěte se, že při odchodu pečlivě zavřete vstupní dveře.

  Sankce za pozdní odchod
  Za pozdní opuštění studia může být z důvodu nedodržení obchodních podmínek účtována sankce ve výši 1000 Kč za každou započatou hodinu prodlení.

Připraveni začít se solnou terapií?

Nyní, když víte, jak se na návštěvu INHALEA připravit, zbývá už jen jeden krok…

INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

  DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál