Haloterapie v solné kabině

V INHALEU nabízíme haloterapii, též známou jako solná terapie, pro všechny věkové kategorie, včetně nejmenších miminek a dětí. Probíhá v privátní solné kabině, která věrně simuluje mikroklima solné jeskyně a obsahuje 10 až 15krát vyšší koncentraci soli než vlhké mořské ovzduší. Je proto účinnou alternativou pobytu u moře i v solné jeskyni.

200 let

zpět se v podzemních solných dolech východní Evropy zrodila solná terapie jako oblíbená forma alternativní medicíny.

75 - 90%

účastníků solné terapie dosahuje pozitivních výsledků (s ohledem na charakteristiku a závažnost onemocnění).

100%

přírodní, bezléková a neinvazivní doplňková terapie vhodná pro lidi všech věkových kategorií, včetně dětí.

6 oblastí

účinné pomoci: respirační nemoci, kožní problémy, infekce, imunita, duševní hygiena a tělesná kondice.

Solná kabina vs. solná jeskyně: Jak probíhá terapie

„Pro efektivní haloterapii není rozhodující množství solného dekoru v místnosti; klíčovým prvkem je profesionální halogenerátor.“

Solná terapie je zcela přírodní procedura, která spočívá v inhalaci suché soli. Ta díky svým přirozeným vlastnostem pomáhá zmírnit příznaky mnoha respiračních a kožních onemocnění, posílit imunitní systém, zmírnit stres, podpořit duševní pohodu a tělesnou kondici.

Působí jako houba, která nasává nežádoucí částice.

antibakteriální a antivirální účinky.

Působí protizánětlivě.

Funguje jako expektorans.

Suchá sůl, nebo-li čistý chlorid sodný (NaCl), se vkládá do halogenerátoru, který ji rozemele na mikroskopické částice a rozptýlí do ovzduší kabiny pomocí ventilátoru. Tím vytváří terapeutický solný aerosol, který je inhalován do dýchacích cest nebo přichází do kontaktu s pokožkou.

Účinnost haloterapie je přímo úměrná velikosti částic soli. Mikročástice se totiž snadněji vdechují a pronikají hlouběji a ve větším množství do dýchacího ústrojí a pokožky, aniž by způsobovaly podráždění.

Solná kabina nabízí příjemnou a relaxační atmosféru díky zvukovým reproduktorům a senzorickému osvětlení. Neustálý přísun čerstvého vzduchu zajišťuje vestavěný ventilační systém.

Pro maximální pohodlí dospělých jsou k dispozici relaxační lehátka a pro nejmenší návštěvníky soliště s hračkami. S kapacitou pro 4 osoby, optimálně ve složení 2 dospělé osoby a 2 děti do 6 let věku, tak solná kabina nabízí dostatek prostoru pro pohodlnou relaxaci.

S čím může haloterapie v solné kabině pomoci

Respirační onemocnění

Inhalace soli redukuje zánět a podráždění dýchacích cest a pomáhá odstraňovat hlen. Tímto způsobem čistí dýchací cesty a usnadňuje dýchání při respiračních onemocněních.

Kožní nemoci

Solná terapie zklidňuje bolavou a svědící pokožku, normalizuje její pH a navrací ji vlhkost a pružnost. Tím podporuje její hojení a regeneraci a přináší úlevu od kožních problémů.

Infekce

Antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti soli podporují vylučování škodlivých látek z organismu. Díky tomu solná terapie zmírňuje záněty a pomáhá tělu lépe bojovat s infekcemi.

Zdraví a imunita

Haloterapie je účinnou formou prevence, která zvyšuje odolnost organismu vůči nemocem, potlačuje reakci na alergeny, posiluje imunitní systém a podporuje celkové zdraví.

Duševní hygiena

Relaxační prostředí solné kabiny pozitivně ovlivňuje smysly, dýchání a náladu. Tím snižuje stres, úzkost a napětí a přispívá k lepšímu spánku a duševní vyrovnanosti.

Tělesná kondice

Inhalace solného aerosolu zlepšuje průtok kyslíku do svalů a urychluje jejich regeneraci po fyzické aktivitě. Zároveň zvyšuje celkovou kapacitu plic, čímž zlepšuje fyzickou kondici a sportovní výkon.

Ačkoli má haloterapie mnoho výhod, je klíčové dbát na svou bezpečnost. V následujících případech se prosím této terapii vyhněte:

  • Procházíte akutní (aktivní) fází jakékoli nemoci: Patří sem infekce s horečkou, aktivní tuberkulóza, akutní zánětlivá onemocnění, nakažlivé choroby, závažné srdeční choroby a srdeční nedostatečnost, CHOPN ve třetím stadiu, krvácení, vykašlávání krve a akutní respirační onemocnění.
  • Jste pod vlivem alkoholu nebo drog.
  • Máte nekontrolovanou nebo nestabilní hypertenzi (vysoký krevní tlak).

Ačkoli je haloterapie obecně bezpečná, u některých osob může dočasně způsobit mírné, přechodné reakce, které obvykle vymizí, jak si tělo na terapii začne zvykat:

  • Suché hrdlo a zvýšený kašel: Jedná se o běžný a pozitivní signál. Sůl uvolňuje nahromaděné nečistoty, kterých se vaše tělo zbavuje pomocí kašle. Tyto účinky obvykle odezní, až se vaše dýchací cesty pročistí.
  • Podráždění nebo citlivost pokožky: Pokud se s tímto setkáte, jednoduše snižte frekvenci terapií.
INHALEUM

Samoobslužné studio solné terapie:
Rychlá a účinná alternativa solné jeskyně i pobytu u moře.

Kde nás najdete

Vlachova 1507/16 155 00 Praha 5 – Stodůlky Česká republika

Po–ne: 7:00–22:00 hod.

Novinky e-mailem

    DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace prezentované na našich webových stránkách, sociálních médiích a v jakýchkoli tištěných publikacích mají pouze informativní charakter a nemohou v žádném případe nahradit komunikaci s lékařem či jiným zdravotnickým pracovníkem, předepsanou léčbu nebo užívání léku. Číst dál